| Cosmin_Visan_1984 a întrebat:

Hei TPU de curand am curat PC-ul. Am pus pasta termoconductoare la procesor si la placa video. Problema este ca coolerele mele au o viteza cred ca undeva la maxim. Se aude de parca si-ar lua zborul laughing Ce ar putea fi? Procesorul nu se incinge sta undeva pe 45-50 grade.

Răspuns Câştigător
| Gabitzu246 a răspuns:

1. s-ar putea sa fii conectat coolerul de la procesor gresit.
2. uitate in bios sa vezi cpu-fan daca ai functia AWB pe enabled.
3. daca folosesti alte programe care regleaza dupa,, capul'' lor turatia ventilatorului dezinstaleaza-le.
5.Esti sigur ca ai pus pasta termica binebig grin

3 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Ori ai pus prea multa pasta ori ai pasta care isi face regimul normal de functionare dupa cateva zile de folosire

| aurita1 a răspuns:

S-ar putea sa fii conectat coolerul de la procesor gresit.
Esti sigur ca ai pus pasta termica bine.
Si mie mi s-a inamplat asta. Sper ca am ajutat.