Salutare.Am o problema cu calculatorul. Cand ma joc un joc (Nfsc) vreo 15 minute, cand ies din joc sau dau restart ecranul se face negru ca si cum si-ar da refresh, procesorul se incinge tare (45 grade C) si imi cam distruge placa video daca continua asa. Daca as raci procesorul cu o pasta termoconductoare ar mai aparea ecranul negru si punctulete negre.

Răspuns Câştigător
| Son1x a răspuns:

Hey,imi pare rau si eu am avut si am fost foarte stresat dar am luat tot asa o pasta care racea procesorul si totul a fost in regula succeswinking

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

45 e grade e o temperatura perfecta. Pe desktop de la 70+ grade deja e problematic, iar pe laptop de la 95+.
Legat de ecranul negru, da, e normal pentru 3-4 secunde pana se aseaza rezolutia. Dar punctele negre nu sunt normale. Fa o poza ca sa imi dau seama daca poti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

45 de grade e o temperatura normala pentru un procesor

| FatUglyVirgin a răspuns:

La 45 de grade nu ar trebui sa se restarteze, de la 60+ apar problemele

| hp8510p a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

La 90 apar problemele