| Andrei115 a întrebat:

Hei TPU.Mi-am instalat kali linux ( am sters windows-ul ) si acum nu mai pot instala nici un windows. Ma poate ajuta cineva va rog?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ma sa nu poti instala windwos? Nu te mai lua dupa toti ceice iti zic sa resetezi biosul. Daca ai cd/dvd cu windows, baga-l in unitate si apoi inchizii pc-ul.Il redeschizi si cand iti apare negru pe ecran adica pana sa intre in linux-ul ala, trebuie sa iti scrie boot atappi from cd sau press any key boot...si apesi orice tasta.Asa ncepe configurarea si instalarea windowsului. Cand ajungi la partitii, formatezi partita C.In continuare instalezi tot in C si windowsul.Deci la repornire se instaleaza windwosul. Daca tu ai bagat cd ul cu windwos in unitate si ai dat install, nu te lasa sa instalezi.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Data viitoare inainte sa faci ceva cauta pe google despre ce e vorba, ai cunostinte in it daca tot vrei sa faci asa ceva? da o resetare la bios si incerca prin boot direct ca va merge

| Andrei115 explică (pentru RAY):

Cum dau o Resetare Bios?

| RAY a răspuns (pentru Andrei115):

Tu vrei sa faci hack si nu sti sa dai o resetare de bios

| Andrei115 explică (pentru RAY):

Da ( nu vreau sa fac nici un "hack"

| RAY a răspuns (pentru Andrei115):

Am citit raspunsurile de mai sus, in fine incerca de pe stik usb sa instalezi, ca si eu am patit sa nu vrea de pe cd

| CinevaNou a răspuns:

Daca ai vrut sa fii hacker...

| itextrat a răspuns:

Nu ai de ce sa restezi BIOS-ul. Si poti sa instalezi Windows fara probleme peste orice Linux. Ce eroare ai la instalare?

| Andrei115 explică (pentru itextrat):

Asta e si problema.....nu ma lasa sa intru in bios.....habar nu am cum se instaleaza windows-ul daca ai linux si nu gasesc nici un tutorial sau ceva de cenu..ma poti ajuta te rog?

| itextrat a răspuns (pentru Andrei115):

Ca sa resetezi BIOS-ul trebuie sa desfaci unitatea si sa scoti bateria de pe placa de baza. E o baterie ca de ceas dar mai mare. Ai grija sa scoti din priza calculatorul inainte. Dupa ce o scoti, asteapta vreo 10 secunde si pune bateria inapoi. Cand vei porni calculatorul, BIOS-ul va fi resetat.

| Andrei115 explică (pentru itextrat):

Ms.Daca pusca e vina ta laughing

| itextrat a răspuns (pentru Andrei115):

Nuuuuu... orice se strica in tara asta e vina lui Ponta big grin

| Eduard_Stefan_1997 a răspuns:

Nu ai ce s amai faci trebuie sa mergi numai cu Kali Linux, sau sa schimbi placa de baza si hard-disk-ul!

| suntserios a răspuns (pentru Eduard_Stefan_1997):

Cum ma sa dai un sfat atat de idiot?