| youlooser a întrebat:

Hei TPU, recent am intalnit o problema la Wi-Fi.

In primul rand am scos intr-o zi cablul Ethernet(asa cred ca se cheama) din Wi-Fi si l-am pus direct in PC, totul frumos si bine cam 2 saptamani si cand l-am pus inapoi in Wi-Fi nu mergea sa ma conectez pe telefon, dar pe pc mergea netul.Intr-o alta zi am descoperit ca daca ma conectez la telefon inainte de a deschide calculatorul,merge netul pe telefon, dar nu merge pe PC.

Deci, daca vreau sa intru pe Net de pe telefon nu merge pe PC si viceversa.

Cum fac sa mearga ca inainte?(de pe amandoua odata)

Răspuns Câştigător
| GabrielStn a răspuns:

Lasa cablul in router, deschide un browser, iar in bara de URL scrie 192.168.0.1 sau 192.168.1.1 si da-i o resetare ( Reset to factory ) la rooter. Dupa aceasta, refa-ti setarile la rooter si ar trebui sa fie gata treaba. Pentru siguranta. poti pune si o parola noua. Bafta!

| youlooser explică (pentru GabrielStn):

Mersi! La asta chiar nu m-am gandit!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat