| maryan1997 a întrebat:

Hei TPU...
stie cineva de ce mi se misca greu calculatorul cand il deschid?
am curatat HDD de erori, registri l-am desfragmentat.etc.
am scos si programele care pornesc odata cu windowsul si degeaba.
dau funda!

Răspuns Câştigător
| TomaKa1900 a răspuns:

Daca doar la inceput, asa e la pc pana reformatezi, ca neah (nu prea am cum sa explic)
Daca e tot timpul, s-a cam dus procesorul

9 răspunsuri:
| bogboy101 a răspuns:

Cati ani are pc-ul? daca ar emia mult de 7-10 ani trebuie sa ii scoti la pensiebig grin.Sau mia chimba procesorul si pe fiecare ama cate ceva. Daca are mia mult de 5-6 ani!

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Reinstall windows.

| maryan1997 explică (pentru LiviuAlexoiu):

L-am instalat acum 1luna

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru maryan1997):

Upgrade la platforma big grin

| maryan1997 explică (pentru LiviuAlexoiu):

Adica?

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru maryan1997):

Adica ori schimbi ceva piese din el, ori iti iei altul nou.

| StefanTrica a răspuns:

Ia-ti un ssd si ai sa-mi multumesti. Vei vedea ca iti va merge calculatorul de 10 ori mai rapid.