| Anutzza3708 a întrebat:

Hei!:* Trebuie sa scriu despre cineva care a inventat ceva,ex:Marconi a inventat radioul!
Cine imi da si mie o idee, despre ce as putea scrie?
Funda!love struck

Răspuns Câştigător
| Vavilov_Andy_1990 a răspuns:

A.G Bell Telefonul.happy

3 răspunsuri:
| DanuTzCarbon a răspuns:

Nikola Tesla - Curentul alternativ si daca nu ma insel si Wireless

| stefan1995 a răspuns:

Johannes Gutenberg-Tipografia

| Emaaa5728 a răspuns:

1972 este anul nasterii calculatorului electronic de buzunar inventat de J.S. Kilby si J.D. Merryman
In 1959, o alta inventie ce va revolutiona lumea, circuitul integrat, descoperit de americanii Jack Killby si Robert Noyce.
Primul computer electromecanic programabil, Z1, a fost creat in 1936 de catre germanul Konrad