| Kida_5763 a întrebat:

Heii..Am o problema. Calculatorul merge ok,dar de cand am schimbat windows-ul cand intru pe un site,trebuie sa dau refresh de o gramada de ori ca sa se incarce cum trebuie pagina pentru ca isi pierde conexiunea, dar netul merge..Si nu cred ca e de la net,cred ca e de la windows,pentru ca evident, e modificat. Exista ceva ce-as putea face ca sa nu-si mai piarda conexiunea si sa-mi dea eroare de o gramada de ori? Inafara sa schimb windows-ul pentru ca daca as fi putut l-as fi schimbat. Multumesc.

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa nu folosesti sisteme modificate. Incearca sa faci rost de un XP-SP3 simplu. Cele modificate sunt comode, au mai multe aplicatii, sunt frumoase...dar nu intotdeauna sunt modificate corespunzator si apar probleme.
Acuma, descarca asta si fa o curatenie si optimizare:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
-descarca si asta si instaleaza-l:
http://www.filehippo.com/download_shockwave

| Adrian0102 a răspuns:

Cred ca e de la driverul placi de retea am avut si eu ceva probleme cu netu din cauza driverului de la placa de retea acum depinde ce windows aveai inainte si ce windows ai acum ex:daca inainte aveai windows xp trebuia sa instalezi singur/singura driverele de la placa de retea, placa de sunet etc... daca ai windows 7/8 el poate recunoaste placa de retea si instaleaza automat driverul fara sa faci nimic asa e mult mai usor dar uneori mai pot aparea probleme de gen si sa nu instaleze placa de retea corect si de aici apar erorile. Incearca sa cauti pe net numele la driver si sa il descarci in PC apoi dezinstalezi driverul pe care ai ai actual in Pc instalezi driverul nou si ar trebui sa scapi de probleme.

| cypry69 a răspuns:

Schimba Windows sau baga un anti virus