| camiitsu a întrebat:

Heii nu stiu ce are pc meu... am bagat cititorul de carduri in unitate si nu merge, nici cablurile de date nu merg nu siu ce ae.sad ce credeti?sad

5 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Intrebare. ai mufele alea usb in fata? le-ai bagat in ele cititorul si cabluri de date? daca nu au mers in cearca la spate sa le bagi, e posibil ca la porturile astea din fata sa fie scos cablul ala de pe placa de baza

| camiitsu explică (pentru eandopuncttk):

Nu merg nici in spate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ce crezi si tu si anume ca ti s-a stricat calculatorul... Din cate inteleg ai probleme cu porturile USB. Ai incercat sa conectezi cablurile de date sau cititorul la USB-urile din spatele pc-ului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema ta poate avea trei cauze:
1. placa de baza e pe moarte - nu prea ai face in legatura cu asta
2. o problema de driver - reinstaleaza driverele pentru placa de baza
3. o problema de BIOS - resetezi CMOS (deschizi unitatea, scoti bateria de pe placa de baza si cu o surubelnita atingi in acelasi timp placuta de metal de pe fundul lacasului in care se afla bateria si placuta aflata pe marginea lacasului)

Mai poti cumpara o placa ubs pe PCI. Sunt foarte ieftine si usor de instalat.

| FaraZahar18 a răspuns:

La cablu de date iti trebuie un driver.
la cititor de card trebuie sa urmezi pasii pe care ti-i cere, dupa care restartezi PC-ul. daca NU merge inseamna ca ai cateva milioane de virusi si trebuie neaparat sa-ti reinstalezi windowsul. dupa reinstalare iti recomand programul Deep Freeze (care ingheata tot) mai multe informatii despre cand si cum trebuie instalat...pai..conact-me happy