| anonim_4396 a întrebat:

Heiii TPU! Stiti cum pot dezinstala/sterge antivirusul ESET Smart Security 5? Cand intru in control panel dau pe el si scrie Change dau click acolo si imi cere o parola... poate stiti voi ce sa fac...!?! Multumesc puppy dog eyes. Funda.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program antivirus există mai multe posibilităţi:
1.Start/All Programs/programul antivirus şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul antivirus şi dai Remove.
3.Cauţi pe site-ul oficial programul lui de dezinstalare, de obicei se numeşte Removal Tool şi îl foloseşti.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante, mai ales dacă n-ai găsit programul oficial de dezinstalare, descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante". Succes!

| Andrut2a a răspuns (pentru Ioandelasal):

Multumesc mi-a fost de ajutor raspunsul dumneavoastra.

3 răspunsuri:
| MihaitsaMitza a răspuns:

Du-te la my computer, apoi unnistal or change program si da-i dezinstalare sau click dreapta unnistal, daca dai change nu se va sterge si se vor face doar mici modificari.

| Andrut2a a răspuns (pentru MihaitsaMitza):

Imi apare doar change nu si dezinstalare