| ProSystem a întrebat:

Hellaw lume! Am nevooooie de ajutor! big grin
Deci, am un calculator Dell si pe el o fost pus Windows2000.
Eu am instalat WindowsXP-ul si 2000-u' vreau sa-l sterg.
Ce trebuie sa fac?
CAT MAI EXPLICIT va rog! (Funda :*)

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

In momentul in care ai instalat XP-ul puteai bine mersi sa formatezi acolo unde iti arata discurile intreg discul si sa scapi de 2000. Acuma probabil ca te incurca la bootare si te pune sa alegi intre sistemele de operare. Pentru a scapa de chestia de la inceput cand te pune sa alegi ce vrei sa bootezi fa asta:
1. START/Run
2. mscnofig OK
3. Te duci la tabul BOOT.INI si acolo ai toate sistemele de operare care iti booteaza la inceput, te uiti foarte atent si dupa ce ai identificat Windows 2000 il stergi.

| ProSystem explică (pentru Gas):

Am facut cum ai spus, si sunt in 'System Configuration Utility'.Ce trebuie sa apas ca sa il sterg? laughing Stiu, intrebare idioata dar nah tongue

| Gas a răspuns (pentru ProSystem):

Te duci la tabul BOOT.INI si urmezi pasul 3.