| xXWaRzOnEXx a întrebat:

Salut TPU
Am o problema atunci cand aprind unitatea ecranul monitorului nu porneste sad. Va rog sa ma ajute cineva!

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Probabil s-a ars mintorul sau nu ai conectat firul bine în spate la unitate. Eu ți-aș recomanda, dacă nu s-a ars(încerci și la alt pc) să vezi dacă este totul bine conectat la placa de bază(mai ales placa video vezi să nu se miște deloc acolo). Ți-aș mai recomanda să scoți bateria și să o bagi la loc. Și vezi dacă circuitiele de pe spatele plăcii de bază nu ating ceva căci ele nu trebuie să atingă nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica daca monitorul este conectat la placa video si daca are sursa pusa.