| AlexanderChristianFenty a întrebat:

Hello, cum imi pot face un site? PS-NU ma pricep la coduri HTML sau altele.laughing

Răspuns Câştigător
| ItzRivenGod a răspuns:

Www.wix.com intra aici si iti faci siteul tau gratis. Mi-am facut si eu acu vreo 2-3 zile intra aici http://www.wix.com/RADU12RADU/Radu12Radu e cam nasol ca abia l-am inceput. Dar mult noroc.

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi uite aici
www.yola.com
Google site
Blogspot.com
Nu Ai nevoie de progreme că vei lucra on line deoarece aceste site-uri îţi oferă uneltele necesare site buildingului asta numai dupa ce te-ai înregistrat, iar pe youla. com poţi şi parola paginile site-ului tău şi nu ai nevoie de cunoştinţe avansate despre acest domeniu.Baftă

| Leandro a răspuns:

Incearca www.ucoz.ro, un sistem simplu prin care poti sa-ti creezi un Site sau Blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, ai gratuit hosting, adresa tip nume.ucoz.ro si vine cu o interfata in limba romana!
uCoz ofera tuturor celor inregistrati, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneste de la 400 MB si creste constant), peste 250 de template-uri gratuite si multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!

| vladix a răspuns:

Imi dai mie 200 de euro si ti-l fac eu. Daca nu te pricepi la limbaja de programare, cum vrei sa-l faci? Dupa tutorial?

| AlexanderChristianFenty explică:

Am blog, vreau site! de ex abc123.com/.ro/.net/.org wordpress si celelalte nu ma int.

| alexunder12 a răspuns:

Pai poti sa-l faci si in MS Word.
Poti folosi Macromedia Dreamweaver.
De asemeni, poti folosi Flash.
Poti sa te apuci sa inveti HTML + CSS pe www.w3schools.com.
Sau poti cauta un serviciu online de creeare a unui website.

| matt25 a răspuns:

Subscriu la ce a zis Alinna, insa blog iti poti face pe blogspot.com.

| Ciprian_5382 a răspuns:

Poate vrei sa fac un blog http://www.blogger.com/ simplu.

| Alina. a răspuns:

Codurile HTML se invata inca din clasa a 8-a si sunt complicate dar pentru a-ti face un site ai nevoie de cursuri poti gasi si pe net cursuri online fara codurile HTML nu prea potihee hee. Bafta!

| Alina. a răspuns:

Mda asa este am uitat de blogspot.com dragostea asta blushing