| RebbeSstar a întrebat:

Hello TPU! :* Am o problema cu boxele... adica nu stiu ce au laughing aseara mergeau perfect, iar azi cand am deschis pc-ul am observat ca nu se aud... am bagat si castile si nici alea nu se aud. Cred ca e de la pc thinking Vreo idee cum as putea rezolva? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Probabil ai dezinstalat driverul de sunet, sau ai pus placa pe mutwinking

| RebbeSstar explică (pentru akka4):

Mersiiiiii. Asta era laughing) l-am pus pe mute laughing da` nustu` cum laughing mersi frumos :*

| akka4 a răspuns (pentru RebbeSstar):

Cu placere. Ma bucur ca am putut sa te ajut :*

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică volumul să nu fie pe mut sau dat la minim, driverele să fie bune, iar dacă toate de mai sus sunt ok atunci e de la placa audio, adică s-o ars, și asta se rezolvă după caz:
Dacă e offboard, adică modul separat se oînlocuiește cu alta.
Dacă e on board, atunci costul e mai mare că va trebui înlocuita placa de bază. Prețurile la plăcile de bază încep de la 112(cea mai penală) și poate ajunge și la 600 de ron(una profi sau de server). Succes

| akka4 a răspuns (pentru DeyCj):

Oare tu asa procedezi cand ti se arde o placa on board? schimbi toata placa de baza? ciudat...
cand aplici o placa off board, cea on board se anuleaza singura; nu are importanta ca este arsa

| Cuvântul1 a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme cu placa de sunet.

| Sharq10 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi placa de sunet.am mai patit-o si eu... daca nu, s-o fi ars placa de numai face contact boxe/casti->PC

| TwisTLeMoNeL a răspuns:

Te poti uita si in spate sa vezi daca nu cumva cablul a iesit din unitate