| conquer1 a întrebat:

Hello TPU!
Am un laptop Asus, am reinstalat windows-ul şi după ce am instalat toate driverele am dat restart iar după SURPRIZE..ecranul negru dar pot să vad puţin de tot daca mă uit atent şi aud cand porneşte windows-ul...Am mai păţit odata asta dar să mor daca mai ştiu rezolvarea.

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu cumva ai dezactivat lumina? De obicei la Asus era cu fn+f7

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai licenta la windows.

| Jipa95 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu are absolut nici o treaba licenta cu problema lui. absolut nici una!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Ia zi ma tu ce are atunci, sa nu murim prosti. Chiar te rog sa ne zici. Eu stiu ca la instalarea windows-ului, bagi internetul si apoi isi face updatele.Cand zic upsatele, isi face inclusiv si windows-ul.Sedescarca atunci magaria aia cu genuine.Asta era la xp, la 7 se poate sa fie altceva.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Sa nu ai probleme la placa video sau la conexiunea dintre motherboard si display. Trebuie verificat pe componente, teoretic ar trebui sa functioneze; acel windows e bun? Daca este mai vechi cred ca te poti uita in el sau il duci la service. E curatat sitemul de ventilatie?

| DmdDinuMarius a răspuns:

Vezi poate ai probleme la balamle sau la mufa de la ecran, misca de ecran si vezi daca acolo e problema ca alta nu ar fi daca zici ca porneste windowsu.

| conquer1 explică:

Deci nu e stricat nimic, deoarece imi apare cand pornesc laptopul Asus şi starting windows şi se vede perfect...
Problema e ca după ce ajunge la desktop de abia mai vezi adică foarte putin.

| conquer1 explică:

Se vede incetosat!