| TheTimeKiller a întrebat:

Help me TPU! Deci nu merg anumite taste la tastatura, odata merg, odata nu merg. Am tastatura wireless de la Microsoft si nu am varsat nimic pe ea, pur si simplu nu merg de la windows. Tastele care nu merg sunt : R, tastele numerice(doar de la 3 la 9 nu merg).
PS: pentru inteligentii care se vor intreba cum am scris aceasta intrebare : Se numeste "ease of access" On-Screen keyboard

8 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Din pacate este FOARTE putin probabil sa fie ceva de la sistemul de operare. Si daca ar fi, ar fi nevoie ca un soft 3rd party sa-ti faca asa ceva, care este din nou, foarte putin probabil.

O tastatura se poate strica si daca nu versi nimic peste ea. Simti ceva iesit din comun cand apesi tastele respective? (se apasa mai greu, sau fac un zgomot aparte, etc)

Numai bine,
Shin.

| TheTimeKiller explică (pentru Shin):

Nuu, au mers bine. M-am jucat pe pc pana la ora 6 si mergeau pentru ca le-am folosit. Cred ca e de la sistem pentru ca nu merg tastele numerice nici cele de sus, nici cele de jos. Nu se simte nimic deosebit la apasarea acestora ...Se poate sa fie o combinatie de taste care blocheaza aceste taste...am mai avut la un laptop mic apasam pe K, L, M si imi scria numere. Acum, care ar fi combinatia?

| Shin a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Si vrei sa spui ca la tastele numerice (numpad) tot de la 3 la 9 nu merg?
Incearca sa dezactivezi "Num Lock" si vezi daca tastele 4, 6 si 8 merg ca tastele directionale stanga, dreapta si sus. Daca merg cu num lock-ul dezactivat, chiar s-ar putea sa fie o chestie din soft...
Ai incercat sa dai un restart la PC?

Numai bine,
Shin.

| SasNetRomania a răspuns:

Este de la semnal si eu am avut o tastatura asa, si singura solutie am gasit sa pun cat mai aproape acel stick wi fi!

| TheTimeKiller explică (pentru SasNetRomania):

E foarte aproape si toate tastele merg in afara de cele mentionate mai sus. A mai facut odata asa dar in maxim o ora si-a revenit...nu stiu ce sa fac, ma enerveaza. Am dat restart...nu stiu ce sa mai fac.

| SasNetRomania a răspuns (pentru TheTimeKiller):

GARANTIE,daca mai ai.

| lex79 a răspuns:

Ai incercat sa schimbi bateriile?

| TheTimeKiller explică (pentru lex79):

Da, am pus baterii noi care le aveam in caz de urgenta... nu e de la baterii e de la sistem, are vreo eroare ceva...cred