| Avram_Andrei_1997 a întrebat:

HELP TPU! Am scos procesorul din calculator pentium 4 si cand l-am pus nu mai apare nimic pe ecran procesorul cred ca e bine pus dar ventilatorul nu sunt sigur l-am remontat si nimicce sa fac arse nu cred ca sunt.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MateiSebastian a răspuns:

Cred că procesorul se supraincalzeşte și intră în protecție termică.
Procesorul are nevoie de pastă termoconductoare, altfel, energia termică nu se va disipa pe suprafața racitorului.
Ai grijă să conectezi ventilatorul de pe răcitor la placa de baza.