| marianhiena a întrebat:

Help TPU,vreau sa instalez windows pe un laptop si nu merge sa fac partiti la instalare am incercat mai multe windows-uri xp sp2, 7, vista da nu merge,ce ma invatati sa fac, trebuie sa formatez ceva?

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Partitiile nu se fac cu windows! Se fac cu programe dedicate. Acronis, Parogon, Partition Magic, etc. Se booteaza din DOS cu un CD de boot, pe care se afla unul din aceste programe!

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns (pentru K0sti):

De fapt alea sunt programe de facut partiti dupa ce bagi windows nu inainte de al instalawinking. Windows-ul are un program in el care ii permite sa faca partiti

| K0sti a răspuns (pentru Mihai_Myshu_1994):

Fugi si culca-te ca e tarziu! happy

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns (pentru K0sti):

"Domnu" el se refera cand instaleaza WINDOWS nu dupa ce il instaleaza happy cum poti face tu partiti fara un SO instalat pe pc? laughing Si mie imi zici sa ma culc? Da-ti seama de ce vorbesti mai intai happy

| K0sti a răspuns (pentru Mihai_Myshu_1994):

Mai citeste ce-am scris! O data, de doua ori, de trei ori, pana pricepi!

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns (pentru K0sti):

"vreau sa instalez windows pe un laptop si nu merge sa fac partiti la instalare " tot imi zici mie sa citesc. Invata ca fara SO pe pc nu poti umbla happy si lasa gura happy

| K0sti a răspuns (pentru Mihai_Myshu_1994):

Ba goguta, pune mana si mai citeste, invata si dupa aia mai stam de vorba!

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Fa windows 8 pe un stic sau dvd si incearca cu asta am avut si eu aceasta problema si cineva mi-a spus sa incerc windows 8 si a mers iar dupa am bagat 7 happy