| StarMD a întrebat:

HELP. URGENT VA ROG. Am problema cu sunetul, cand deschid calculatorul sunetul nu se mai aude în boxe, trebuie să conectez căștile în slotul din față și le scot și apoi merge, se poate să fac ca să meargă, fără a mai conecta căștile?

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Incearca sa descarci programul de reparare Microsoft Fix It si vezi acolo sunete si boxe!

| mirceaneb a răspuns:

Cred ca ai o problema cu sunetul de pe placa de baza din calculator

| StarMD explică (pentru mirceaneb):

Dar ce sa fac? ce driver sa pun? eu am pus realtek HD audio, dar nu stiu ce sa mai fac, ceva sugestii? Driver Pack poate sa ajute cu ceva?

| Ilie_Andrei_1997 a răspuns:

Sunt mai mult ca sigur ca ai probleme de la placa de baza. Iti trebuie un sound card la mana a doua cel putin. Eu il vand pe al meu cu 35 lei. Poate ca gasesti oferte mai bune pe olx. In orice caz, iti trebuie un sound card nou sau o placa de baza noua (cel mai rau caz)

| StarMD explică (pentru Ilie_Andrei_1997):

Inainte de a reinstala windows-ul totul mergea perfect, dupa instalare am inceput sa nu mai am sunet