| deniidenisa187 a întrebat:

Hey! Am nevoie de ajutor urgent. Nu stiu ce sa fac. Deci... când deschid laptopul nu îmi apare nimic. Totul e negru, si îmi da o eroare. ( loading script Windows... failed. Acces is denied ) va rog mult ajutati - mă!

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Ceva virus ti-a criptat /sters fisiere din system32 care face sa nu mai mearga windowsu. Poti overide (nu stiu sa zic pe romana lol) la windows prin safe mode daca ai noroc (intra in safe mode cu f11 sau f10 sau f9 sau f8 vezi) da safe mode with networking. salveaza tot ce ai pe un hard extern sau stick si lasa gol calcu. Ia un dvd cu windows 7 ultimate clean si fa un fresh intall la el. Daca tot ai probleme si cu instalarea inseamna ca e bai de hardware, ramii sau ceva nu face contact in el sau s-a ars hardu. Sa ziceam ca nu e de bai hardware, instalezi windows, pui drivere si totul merge ok. Ai grija ce stick bagin in pc pe viitor si pe ce siteuri intrii. Nu merita sa pui antivirus ca nu mai sunt sigure in ziua de azi nici ele. Daca e bai hardware scoate ramii curatai si baga-i la loc. Daca tot nu merge schimba hardu ia un ssd. Daca tot nu merge s-a dus biosu si gata placa de baza il arunci la tresh. Bafta