| swf a întrebat:

AM NEVOIE DE AJUTOR URGENT! am windows 8, vreau sa imi bag win 7 din nou, dar cand sunt la windows is loading files, apare o eroare 0x00000e9, nu stiu ce are, va rog ajutati-ma, calculatorul merge perfect, nu am nici o problema. URGENT!

Răspuns Câştigător
| SoloPC a răspuns:

Ai facut praf CD-ul
0x00000e9 este o eroare de la CD. poate ca tu ai luat windows-ul si l-ai bagat direct pe CD.
Nu se face asa trebuie sa folosesti CDBurnerXP.

| swf explică (pentru SoloPC):

Am mai instalat odata windows de pe dvd-ul asta, si e facut cum trebuie!

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Calculatorul a venit preinstalat cu Windows8?
Dacă da e din UEFI problema, dacă nu ncearcă să descarci kitul original de pe softpedia săîl scrii la viteză mică(4 sau 8X) pe un dvd fără zgârieturi și apoi totul va funcționa.Detalii în provat că necesita dialog.Succes

| swf explică (pentru DeyCj):

Nu, am instalat eu windows 8, merge perfect. vreau eu sa bag windows 7 iar.

| DeyCj a răspuns (pentru swf):

Să înțeleg că perfect ce merge cu Wingoz 8 de aia ai renunțat la el.whistling
Recomand așa:
1Softpedia.com
Caută folosind search-ul site-ului Windows 7 home premium.
Ssoftpedia deține legal kitul original de windows 7 făcut cadou chiar de Microsoft cu ocazia aniversării centenarului firmei ce deține acest site și forum.Garantat ei nu se ocupă de prostii în gen warreenz-uri și altele cenzurate pe acest site, și de asemenea nu încurajează și susțin antipiratarea de software.Deci este best deal să îl iei de acolo.
2 Una bucadă DVD se introduce în dvd rom
3 cu programul de scriere imagini din Windows 8 poți scrie această imagine pe dvd dar prima dată setează viteza de scriere la cea mai mică, sau dacă ai nero atunci setează din nero să se scrie la 4 sau 8 x, asta e optimul
Se butează dvd-ul și se urmează pașii
A nu se dezactiva activate windows when i-m on line, în timpul instalării.Nu necesita serial că nu e cazul. Windows 7 nu e xp sau 8, se poate testa gratis și legal 120 de zile și chiar un an dacă modifici parametrul skip rearm din registru în a 120-a zi de probă.
După ce instalarea s-a încheiat complet desktop-ul a apărut și ai făcut copnexiunea la internet deschide un cmd ca administrator și scrie exact așa:
slmgr -rearm
salvezi și voila ai windows legal original și licențiat în perioada de probă, deci după ce să furăm innutil? Succes

| pcsick a răspuns:

Incearca cu un alt cd cum zic copii astia, daca primesti aceeasi eroare trebuie sa stergi toate partitiile, am intalnit aceasta problema la un client. nu cunosc detaliile: "de ce, cum bla bla" dar o sa-ti mearga asa.

| Mentalist09 a răspuns:

Iti trebuie sa instalezi Net.Framework. scrie pe google : 0x00000e9 download.

| swf explică (pentru Mentalist09):

Da-mu un link.

| swf explică (pentru Mentalist09):

Asta e un program care scaneaza pentru probleme in pc. fii serios!

| Mentalist09 a răspuns (pentru swf):

rolling on the floor. puppy dog eyes. Cum vrei, eu am vrut sa te ajut! Bye

| Mentalist09 a răspuns:

Mult succes!

| kidutssu a răspuns:

Este o problema cu Cd-ul..cuta un alt cd acela nu mi este bun.