| DarkSunshiine a întrebat:

Hey! Am o problema la laptop.De acum cateva minute, imi apare un mesaj la iconita cu baterie cum ca trebuie sa iau in considerare inlocuirea bateriei si ca este o problema cu aceasta.Ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa pui laptop-ul in priza ca sa se incarce bateria.

| zdrangoi a răspuns:

Inlocuirea bateriei sau reincarcarea?
Baga-l in priza si incarca bateria si dupa aia vezi ce se intampla.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să cumperi urgent o baterie nouă, scoate o cdin laptop acum, si stai doar pe incărcător, adică folosestel doar la priză, bateria ai nevoie de ea cind pleci in călătorii, nu permanent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-l in priza sau da-i un restart.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă scoate bateria si il foloseste doar pe priză nu îi trebuie restart.

| DarkSunshiine explică:

Pai si e ok sa il las fara baterie, doar la priza? Adica nu or sa apara alte probleme?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarkSunshiine):

Nu apar. Daca il lasi cu baterie in timp ce il tii in priza, ti se uzeaza bateria, cum mi s-a intamplat mie. Si peste ceva timp, daca il folosesti doar cu bateria, va rezista doar 20 de minute maxim, fara sa fie in priza.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru DarkSunshiine):

Nu, e cel m ai bine să scoti bateria si il folosesti la priză, succes,