| Elmma9 a întrebat:

Hey.
Am si eu o problema cu cardul de memorie(microsim/8GB).L-am cumparat dintr-un magazin Germanos(am intrebat vanzatoarea daca merge pentru telefonul meu, si mi-a confirmat de mai multe ori ca da), mi l-a pus in magazin si acasa observ ca nu imi merge..adica ma duc in setari si imi spune ca acum am 8 gb liberi, dar nu merge ceva. :c Mai exact cand incerc sa descarc ceva din play store imi spune ca memoria este insuficienta.
Help.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate ca trebuie setat undeva unde sa descarce. Nu stiu ce telefon ai dar la mine asa este.

| Elmma9 explică (pentru Salontanul):

Nu merge asa...

| Salontanul a răspuns (pentru Elmma9):

Pai normal ca nu merge. Ne stiind ce telefon ai de unde dracu' sa stiu?! Daca-i secret!

| andyeyes99 a răspuns:

Pai nu mai ai memorie in telefon. La telefonale noi cu android nu mai poti sa pui aplicatiile pe card-ul sd, acolo iti intra doar pozele si filmarile facute cu camera de la telefon si melodiile pe care le bagi tu. Sper ca te-am ajutat.

| Elmma9 explică (pentru andyeyes99):

Dar pai la altele cum merge?

| andyeyes99 a răspuns:

Altele merg pentru asa sunt facute dar asta nu inseamna ca merg toate si aici ma refer la aplicatii, nu la telefoane. Sa iti mearga toate trebuie sa ii dai un root la telefon.Mai multe detalii aici:
http://videotutorial.ro/......ial-video/

| manuel72 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi la setari, apoi la stocare si acolo sa bifezi unde vrei sa faci stocarea datelor, memoria interna sau card de memorie.Eu am android 4.2 cu setarea de mai sus tot ce descarc se stocheaza pe card, chiar si sms-urile.