| AcaDelle_TraficaNta_De_1997 a întrebat:

Hey buna ...

Mie nu imi mai merge cardul[1 gb] si atunci cand il bag in laptop imi zice ca trebuie sa il formatez ca sa il pot folosi . dau' click pe formatare si apoi imi apare eroare :" Windows was unable to complet the format " . am incercat sa il "caut" de virusi cu AVG . dar nimic , imi zice ca e "curat " . chiar nu stiu' ce sa mai fac "

*scuze pentru categorie , dar nu am stiut unde ar trebui sa o pun

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

In general, greu mai recuperezi un card in situatia asta.

Dar poti incerca:
-presupun ca e vorba de un SD simplu si in acest caz, verifica pozitionarea acestui comutator (sa fie ca in fotografie):
http://www.olympusamerica.com/files/oima_cckb/faq_images/_SD_Lock.jpg
-incearca asta:
http://www.quickonlinetips.com/......sh-drives/
-eventual si asta:
http://www.softpedia.com/......Tool.shtml
-sau:
http://www.gaijin.at/dlusbwp.php

Daca ai incercat sa il formatezi, oricum ai pierdut ce aveai pe el si avand in vedere capacitatea mica te poti uita la altul:
4gb => ...ass-4-4gb/

sau asa ceva daca il folosesti pentru filmari hd - 8 gb si clasa 10 la un pret foarte bun => ...ss-10-8gb/

| AcaDelle_TraficaNta_De_1997 explică (pentru virusake):

E doar un card de telefon. si cred ca imi iau unul nou... degeaba imi bat capu'

5 răspunsuri:
| Adi132002 a răspuns:

Deci daca il formatezi ii stergi tot de pe el si nu mai poti baga nimic deoarece ori l-ai folosit de prea multe sau l-ai bagat in mai multe laptopuri si asa s-a stricat si nu mai poti face nimic decat sa-l arunci la gunoi si oricum daca nu il formatai tot nu mai puteai sa intri pe el.

| AcaDelle_TraficaNta_De_1997 explică (pentru Adi132002):

Stiu -.-... eu vreau doar sa il formatez...^^

| AcaDelle_TraficaNta_De_1997 explică (pentru Adi132002):

Stiu -.-.eu vreau doar sa il formatez dar nu merge -.-!

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Daca il agi in laptop cu adaptoru vezi k jos in colt la adaptor ai un buton mic poate e pus pe "lock" daca e asa trage de el in sus si o sa mearga.