| christine92 a întrebat:

Hey ce windows sa imi instalez?
Stiind:
System Model: GeForce 6100 PM-M2
Bios: )Phonix-Award Workstation Bios v6. 00PG
Processor: AMD Athlon (tm) 64x2 DualCore, 3800+, MMX, 3DNow(2CPUs)
Memory: 2MB RAM
Memory Capacity: 4MB
DAC Type: Integrated RAM DAC
Aprox. Total Memory: 512.0MB
(sper ca am scris bine detaliile)
Folosesc pc-ul pentru: jocuri (ex. league of legends), muzica, filme.

Răspuns Câştigător
| EU19 a răspuns:

Xp e cel mai indicat. Win7 mananca multi rami si asta o sa-ti scada performantele.

| christine92 explică (pentru EU19):

Stiu ca xp e cel mai indicat, dar care? eu am avut un sp2 si jocul league of legends imi mergea ca o cizma, am bagat un sp3 si e pamant! please help me! am inteles ca e si diferenta de biti, profesional sau clasic, etc...

| EU19 a răspuns (pentru christine92):

Raspunde-mi la asta!
Vrei sa bagi windows pe laptop?

| christine92 explică (pentru EU19):

Nu, pe calculator

| christine92 explică (pentru EU19):

Si cu riscu de a ma blama windows-urile sunt luate de pe net, nu sunt originale

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Avand in vedere ca ai 2 gb de ram eu as zice windows xp sau 8(acum depinde de preferintele tale)

| Jipa95 a răspuns:

Win 7 x86 home premium cel mai indicat pentru acea configuratie, si nu iti mananca mai mult de 1.2 - 1.4 gb ram daca nu te joci jocuri pretentioase.