| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Cum pot face sa mă conectez la wifi prin televizor? Sa activez wifi ca să intru pe YouTube, google direct din tv

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Are nevoie de un adaptor wifi televizorul daca este model mai vechi, altfel nu merge, mergi la media galaxy cu modelul televizorului, si marca lui, si cei de acolo i ti vor da un adaptor potrivit modelului tau de televizor.

| Goete a răspuns:

Daca nu e smart tv pune-i un chromecast sau fire stick tv - il recomand pe al doilea, sau sunt multe altele

| bmerry a răspuns:

Setări rapide - Retea - Selectezi router ul și introduci parola

| alma200033 a răspuns (pentru bmerry):

Am incercat dar nu merge. oare de ce?

| bmerry a răspuns (pentru alma200033):

Încearcă sa scoti tv ul din priza și sa l bagi la loc

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru bmerry):

Nu merge, de ce il inveti prostii, televizoarele astea moderne nu merg asa, il scoti din priză si gata merge, are nevoie de adaptor care sa capteze semnalul wi fi.

| bmerry a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sa fiu iertata, domn’le, ca am încercat sa ajut. Și eu am Smart tv și asa fac de fiecare data laughing n-am nici un adaptor. Răutăcioși mai sunteți

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru bmerry):

Nu este vorba de rautate, dar poate al tau merge prin cablu utp de internet conectat in router, nu toate televizoarele merg fara cablu Utp sau acel adaptor. O seara frumoasa va doresc si scuze daca raspunsul meu te a supărat.

| bmerry a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu m-a supărat. Am vrut doar sa subliniez ca sunt aici sa ajut, la fel ca și tine. Am oferit o soluție după cunoștințele mele. O seara frumoasa happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru bmerry):

Multumesc, ce varsta ai?

| bmerry a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru bmerry):

Mersi sanatate.