| hUnTERRRRRR a întrebat:

Ce inseamna televizor cu wifi? Pot sa intru pe google si Youtube?

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da, e practic ca un fel de monitor sau tableta foarte mare. Eu am pus de multe ori si mouse si tastatura ca imi era lene sa tot apas pe butoanele de la telecomanda. Poti sa intri pe Youtube, google, netfilx, poti practic sa faci ce faci si pe calculator. Dar ia-ti unul performant, daca iei unul ieftin rezolutia nu va fi prea buna.

| NLS a răspuns:

Nu cumpara tampenia aceea, o sa-ti para rau mai incolo.
Rezolutie ecran (pixeli) 1366 x 768

Rezolutia asta e ok pe un ecran de 14-15 inch, hai 17, nu pe unul de 32!
Chiar daca stai la distanta mult mai mare de TV decat de calculator, la 80 cm diagonala ai nevoie de rezolutie FullHD (1920x1080) pentru o experienta placuta.
Plus ca o rezolutie foarte mica pe un ecran prea mare oboseste ochiul.

| hUnTERRRRRR explică (pentru NLS):

Https://altex.ro/......LK6100PLB/
de asta ce zici? are 1920x1080

| NLS a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Acesta merita pe deplin,
observ ca in acei bani are si HDR,
are 3 iesiri HDMI,
iesire audio optica daca vrei sa conectezi un sistem de sunet prin cablu optic,
Wi-Fi,
2x USB (pentru vizionat filme de pe stick sau pentru conectat un HDD extern)

| NLS a răspuns:

Cat despre intrebarea ta,... eu zic sa lasi Altex in pace si sa te uiti la specificatiile producatorului, unde. apropo, scrie ca e Smart TV, avand Wi-fi, LAN, Wi-Fi Direct, Bluetooth si toate cele.
(Rubrica Specifications, Paragrafele Operating System si Network)

https://www.displayspecifications.com/en/model/967a18f2

INSA rezolutia e de cacao! Daca tu vrei sa-ti bati joc de ochii si sanatatea ta, cumpara-l.

| Sn4k3 a răspuns:

Adica te poti conecta si prin wi fi la internet. Mai sunt televizoare smart care nu au si te poti conecta doar prin cablu sau stick la internet.

| împreunăfacembine a răspuns:

Salut,

E un fel de Smart TV care are conexiune la internet si poti intra pe Google, Youtube, Netflix si multe alte site-uri.

Practic il poti folosi pe post de calculator si ii poti atasa tastatura si mouse.

Seara faina si sper sa te fi ajutat!

| Joker400400 a răspuns:

Te referi la un tv smart, adică cu conexiune la internet. Si da poti intra pe google, Youtube, Netflix si multe altele.

| hUnTERRRRRR explică (pentru Joker400400):

Nu e smart, dar zice la specificatii ca are wifi.
https://altex.ro/televizor-led-hd-80-cm-lg-32lm550bplb/cpd/LED32LM550BPLB/
acesta este

| Joker400400 a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Inseamna ca este o greșeală. In principiu televizor smart inseamna, in principiu, cu conexiune la internet.