| bettybetty a întrebat:

Hey lume. As dori să-mi cumpăr o tableta Huawei și aș dori să vă întreb dacă pot accesa serviciile google de pe broswer fiindcă am auzit că aplicații nu pot instala.
Mă interesează în mod Express Gmail, classroom și meet.
Nu-i bai daca nu pot instala aplicatii, doar sa le pot accesa din broswer...

Și mai ceva. As vrea sa știu dacă are aplicația yahoo mail și dacă pot sincroniza Gmail cu yahoo mail.
Pe telefon care nu e Huawei, am sincronizat și lejer mi-aș putea șterge aplicația de Gmail din el.dar vreau sa știu și dacă la Huawei r posibil.

Mulțumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Gmail (si YouTube) functioneaza, nu ai nevoie de Yahoo Mail.
Insa trebuie sa le descarci si instalezi prin aplicatia GSpace (doar asa functioneaza, nu exista alta cale).
Bine, pentru YouTube - exista: prin Browser.

Zoom si Google Classroom le gasesti bine merci in App Gallery.
Daca ai probleme cu ele, se pot instala si prin GSpace.

Link GSpace:
https://gspaceteam.com/
https://gspace.en.uptodown.com/android

Ce nu functioneaza prea bine e Google Chrome.

Ce nu functioneaza deloc: Google Wallet de exemplu.

Sincronizarea nu vad de ce nu ar fi posibila, odata ce ai acces la ambele servicii.

| bettybetty explică (pentru NLS):

In cele din urmă am luat tableta Huawei. Am făcut cum ziceai și merge foarte bine.
E super și nu mă pot plânge. Prin GSpace se încarcă puțin mai greut, dar aia e, nu mor câteva sec în plus.
Mulțumesc pentru sfat. Ești tare?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine cumpăra ti o tableta Samsung daca tot dai niste bani, Huawey au probleme si pe telefoane nu poti folosii whatsap deci renunta la marca aceasta de tablete sau telefoane nu sunt bune deloc, cele mai bune telefoane sunt Samsung, Motorola, si tablete Samsung sau Apple.

| Alexarosculesei123A a răspuns:

Eu iti propun sa iti cumperi o tableta Samsung
Te vei chinui fara servicii google
Uite aici o lista https://bit.ly/3OU1Ui7