| anonim_4396 a întrebat:

Hey lume kiss de ce mi se inchide laptop-ul? ma uitam la un film pe net (nu l-am mai descarcat) si mi s-a inchis x_X avea baterie si cand l-am deschis zicea ceva de genu (n-am apucat sa citesc pentru ca s-a inchis iar) detected the notebook thinking parca..

Răspuns Câştigător
| MariusCrisss a răspuns:

E posibil sa se incalzeasca procesorul, asta este o problema foarte intalnita la laptopuri. Eu spun sa iti cumperi un cooler extern, ajuta foarte mult.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cand vezi filme online sau joci vreun joc temperatura creste mult. laptopurile absoarbe multa scama si praf, incat ajunge sa obtureze radiatorul pe unde ventilatorul expulzeaza caldura. in plus, odata pe an in laptopuri se renoveaza pasta termica. lipsa acestor operatii duce la incalzirea excesiva a laptopului, si senzorul de caldura il opreste ca sa evite arderea procesorului.

| DeeutzaDlk a răspuns:

Poate sa fie de la baterie, nu se tine leptopul deschis, mergand la incarcat...ori il ti cu incarcatorul si scoti bateria ori il lasi la incarcat si dupa aia il deconectezi de la incarcator... daca nu e de la baterie inseamna ca e de la laptop si trebuie dus la service