| Alina1209 a întrebat:

Hey! mi-am luat de curand un HUAWEI G6150, dar am o problema. Nu am nici o idee cum sa ii schimb tonul de apel. Am cautat pe la setari, si tot tacamul.
Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| XoXo_8074 a răspuns:

Și eu am tot Huawei. doar că nu este acelaș tip. dar poate că sunt identicehappy

meniu->user profiles->(alegi un profil)indoor->customize->tone settings->incoming call și de acolo îți alegi o melodie din toată lista, sau dacă vrei altă mel, spre exemplu una din cardul de memorie intrii acolo unde este melodia dai options ->use as-> user profiles o adaugi acolo și apoi face ce ți-am spus la inceputhappy [daCĂ ți se umple lista de prea multe melodii mai ștergi din ele(cele de la user profiles) Baftă!

| Alina1209 explică (pentru XoXo_8074):

Multumesc multttt! big hug

| XoXo_8074 a răspuns (pentru Alina1209):

Cu plăcere! A funcționat?

| Alina1209 explică (pentru XoXo_8074):

Da. :d