| MihaelaStyles a întrebat:

De curand mi-am luat un Samsung Galaxy Y si nu stiu cum sa schim tonul de apel. Daca are cineva un telefon ca acesta, va rog puteti sa imi spuneti cum sa il schimb?

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Cauta la settings, la apeluri, daca nu la melodii, cand asculti ai acolo ca setare apel, cauta peste tot si sigur gasesti, asa fac eu cand nu gasesc cevawinking

3 răspunsuri:
| TheFucker a răspuns:

Buna.Vezi ca atunci cand asculti muzica trebuie` sa scrie undeva jos "Setare ca" si daca dai click(daca apesi) se deschide o fereastra si scrie "Ton Sonerie, Ton Apelant" si alegi Ton sonerie.Sau la Setari "Profiluri Telefon" si dai pe sagetica si alegi melodia.
Funda?

| Luci1998 a răspuns:

Trebuie sa intrii in meniu, Muzica, tii apasat un pic pe melodia pe care vrei sa o pui ca ton de apel si tinand apasat un pic stii ca telefonul are 3 butoane jos(am si eu si sunt multumit de el)meniu, ala care nu e touchsensitive si inapoi. tinand apasat pentru o secunda apesi in acelasi timp sipe butonul de meniu secundar si vei vedea ca iti arata "Setati ca ton sonerie" sper ca te-am ajutat
Funda?

| Luci1998 a răspuns:

Trebuie sa intrii in meniu, Muzica, tii apasat un pic pe melodia pe care vrei sa o pui ca ton de apel si tinand apasat un pic stii ca telefonul are 3 butoane jos(am si eu si sunt multumit de el)meniu, ala care nu e touchsensitive si inapoi. tinand apasat pentru o secunda apesi in acelasi timp sipe butonul de meniu secundar si vei vedea ca iti arata "Setati ca ton sonerie" sper ca te-am ajutat.
Funda?