| LoveWithoutInhibitions a întrebat:

Hey! Revin la problema mea cu sunetul la comp...Azi am intrat in "control panel" la "sounds, speeches and audio devices" si am gasit la "sounds and audio devices" driverul "realtek AC'97 Audio for VIA (R) Audio Controller" unde imi scria "driver status" : "This device cannot start. (Code 10)". Ce sa fac in privinta asta, avand in vedere ca nu am CD cu sunet la calculator, iar de pe net nu stiu care e bun?! Care driver sa il downloadez gratis (link)? Ajutati`mapuppy dog eyes
Dau FUNDA la cine imi raspunde cel mai detaliat si imi da un link cu driverul potrivit si ma ajutahappy

2 răspunsuri:
| tiger010 a răspuns:

Salut.

Poti incerca, gratuit, acest site pentru detectia driverelor potrivite: http://www.touslesdrivers.com/index.php?v_page=29

Tot ce trebuia sa faci ii sa dai click pe Lancer la détection (care se afla in josul pagini), apoi sa descarci si sa instalezi pluginul pe care ti se ofera (cel pentru detectie), dupa care iti alegi sistemul de operare (adica windows-ul pe care-l ai) si vezi unde scrie AUDIO si iti descarci driverele de acolo :P

Bafta :)

| loana25 a răspuns:

Cauta pe net programul DriverEasy. E usor de lucrat pe el. Iti gaseste driverele lipsa si le poti descarca si instala gratuit. Mult succes.