| Leustik a întrebat:

Hey salut! Ce sursa imi trebuie la i3 3220, 4gb ram ddr 3 si placa de baza Asus P8H61-M LX3 Plus R2.0 si nVIDIA gt 220 ddr3 1 gb?

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Daca cumperi o firma buna Fortron, Sirtec, Corsar, Akasa, Antec, OCZ, si altele asemenea, iti ajunge si una de 400w.

Dar cel mai usor pentru tine ar fi sa iei cea mai slaba sursa omologata cu eficienta 80+. Doar o sursa buna primeste aceasta omologare, care inseamna ca are componente de calitate, folosind cel putin 80% din energie electrica fara pierderi.
Configuratia ta nu este o mare consumatoare de curent! asa ca poti lua o sursa mai mica/slaba dar de calitate!

| Leustik explică (pentru Freddie23):

Mersi mult. am sa optez pentru 500 w de calitate.

2 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Iti recomand minim un sirtec de 400W.
Sau daca ai un buget mai mare varianta de 500W: http://bit.ly/HzNR8C
In viitor nu vei mai avea nevoie sa schimbi si sursa la un eventual upgrade.