| Darky13 a întrebat:

Am o intrebare placa Asus nVIDIA gt 730 2gb ddr3 128bit si placa de baza p8h61-m lx r2.0 sunt compatibile? :c ca tot imi apar patrate de diverse culori pe ecran. si da o errroare de kernel ceva de genu. si nu stiu ce sa mai fac. ma zapacestE :'( si nu vrau sa regret ca am dat banii degeaba pe ea. ca sa stiu sa o schimb sau nu! :'(

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Da e compatibila!
Du-te si returneaz-o..schimbo cu un R7 240 cu memorie GGDR5

| Darky13 explică:

De ce să o schimb?

| CPAElites a răspuns (pentru Darky13):

"ca tot imi apar patrate de diverse culori pe ecran. si da o errroare de kernel ceva de genu. si nu stiu ce sa mai fac. ma zapacestE"
Alea sunt artefacte! E defecta din fabrica.
Pentru ca R7 240 GDDR5 cu 1gb memorie e mult mai performanta decat porcaria asta.