| anonim_4396 a întrebat:

Hey! tocmai am facut o prostie... nu eram multumita cum sa auzeau boxele laptopului meu si am incercat sa il conectez la boxe... da faza e ca am conectat gresit sau ce am facut eu pe acolo si acum daca vrea sa imi dau boxele laptopului la maxim sau aproape maxim incep sa tiue urat, un sunet insuportabil si mi se blocheaza tot pentru cateva secunde si nu pot sa dau foarte incet boxele, sau daca vorbesc foarte tare langa laptop incep sa scartaie ce sa fac ca sa nu mai tiue asa, odata am ajuns pe site-ul de la windows si iti arata acolo cum si ce faci dar am crezut ca nu o sa imi trebuiacsa nici odata(atunci imi fnctionau corect) va roooooooog ajutati-a

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tiuie din cauza interfoniei. E un fenomen fizic care se ptoduce din cauza apropierii boxelor intre ele sau de un microfon. Da-le mai departe.

| SummertimeSadness13 a răspuns (pentru Salontanul):

Eu am boxele incorporate in laptop si am incercat sa conectez altele de la un PC normal si cele de la laptop (adica cele incorporate) scartaie nu cele care am incercat eu sa le pun...