| georgiana9419 a întrebat:

Hey..tocmai mi-am instalat windows leopard si chestia e k nu am sunet atunci cand vreau sa ascult ceva pe youtube sau sa ascult muzica din memoria pc-ului...cand ii dau reimprospatare sau bag ceva in bara(are niste sunete din windows), se aude. driver-ul audio este instalat.dar nu stiu ce are de face asa..stiti cumva de la ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Intră în Internet Explorer, Tools>Internet Options>Advanced, dai RESET, Reset, Apply și Ok.

11 răspunsuri:
| MysteryMen a răspuns:

Cam ciudat sa mearga sunetele din windows si sa nu mearga muzica incearca sa te uiti la volumul la playerul audio sau la youtube sa nu fie pe mute

| georgiana9419 explică (pentru MysteryMen):

Nu.nu erau pe mute..am verificat

| MysteryMen a răspuns (pentru georgiana9419):

Si esti sigura ca se aud sunetele de la windows?

| georgiana9419 explică (pentru MysteryMen):

Foarte sigurabig grin

| MysteryMen a răspuns (pentru georgiana9419):

Chiar nu mi s-a mai intamplat...incearca daca ppoti sa reinstalezi windowsul dar nu stiu nimic sigur...

| georgiana9419 explică (pentru MysteryMen):

Este al cinci-lea windows pe care il instalez azi...mai devreme imi merge, ca ascultasem muzica. dupa aia am vorbit pe skype, iar dupa ce am inchis am vut din nou sa ascult muzica dar nu a mai mers

| MysteryMen a răspuns (pentru georgiana9419):

Nu stiu nimic daca nu auzeai sunetele din windows puteam sa iti spun ca este de la driver de la placa audio de la mute in windows de la de la...da daca auzi nu stiu ce sa spun

| DDCC a răspuns:

Bună!
Intră pe ăsta și instalează-l http://ninite.com/.net-flash-shockwave/, folosește Google Chrome, e cel mai rapid browser.
Poate nu ai instalat bine driver audio, ia programul Driver Pack Sollution și rezolvă el treaba cu driverele. Vezi că e gratis programul, nu ca altele ce au nevoie de serial.
Sper că asta îți rezolvă problema!

| georgiana9419 explică (pentru DDCC):

Nu imi da voie sa instalez NET flash shockwave. zice ca:The certificate authority is invalid or incorrect..si da niste numere in paranteza

| georgiana9419 explică (pentru DDCC):

I-am dat si un restart si merge acum sunetul..multumesc

| DDCC a răspuns (pentru georgiana9419):

N-ai pentru ce, mă bucur că a mers.winking

| DDCC a răspuns (pentru georgiana9419):

Intră în Internet Explorer, Tools>Internet Options>Advanced, dai RESET, Reset, Apply și Ok.