| Saskesai a întrebat:

abea ce mi.am reinstalat windows.ul, si nu merge netul, wifi.ul, nu am instalate driverele si nustiu cum sa le instalez daca nu am net.
Ma intrebam daca este vreun tutorial sau daca chiar puteti sa.mi explicati.
Funda celui care ma ajuta sa.mi fac sa mearga netul. ( routerul merge e inregula pe tel merge) (am laptop)
Paste fericit!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Instaleaza "Adobe Flash Player" si apoi "Ma Config": http://www.ma-config.com/en
Apasa pe Start detection/Agent installation/Automatic Installation/. Va apare sa download-ezi fisierul MaConfig_Win.exe. Il download-ezi si apoi il instalezi. In acesta perioada nu inchizi pagina de internet. Dupa instalare dai iarasi "Start detection" si te uiti apoi in "My Drivers". Acolo vei vedea 3 categorii de drivere: verzi, cenusii si galbene. Cele galbene sunt neinstalate. Le instalezi. Cele verzi sunt mai noi. Daca vrei le instalezi, daca nu, nu. Cele gri nu le gaseste. Mai rar se intampla asta. Succes!

| K0sti a răspuns:

Unde nu e cap, vai de picioare! De ce nu ti le-ai luat inainte? Acum te duci frumos la un prieten si le iei pe stick!

| danutzu96 a răspuns:

Poti lua 3Dp chip net si inti instaleaza driverul de net.
dupa aceea conectezi cu fir la router laptopul si iei 3dp chip ca sa iti geseasca si celelalte drivere.

| SlayerNightcore a răspuns:

Pai ar trebui sa cauti drivere pentru wifi-ul tau sau sa descarci DriverBooster dar eu iti recomand DriverBooster iar daca vrei sa cauti un driver pe net si sa il instalezi:
Click dreapta pe My Computer>Properties>Device Manager(E in stanga sus, dupa aceea iti va aparea o pagina..na in aceea pagina cauti "Network adapters" si cauti unde scrie "Wireless" la mine e "Intel(R)PRO/Wireless 3945ABG Network Connection" cv de genu trebuie sa fie si la tine) iar acel cuvant il cauti pe net si ar trebui sa iti dea driver de la el
Success... FUNDA?