| Broadband a întrebat:

Salutare tuturor. am un cooler intel core pe un procesor intel celeron de 1.8ghz. problema sta astfel: coolerul face un mic zgomot ascutit ce ma deranjeaza, daca pun mana pe el nu mai face, nu am probleme cu temperatura procesorului( nu trece de 50 grade in full), turatiile sunt ok( 2250rpm). care sa fie problema? mai are cineva asa ceva pe procesor?:http://xtreview.com/......Cooler.jpg

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

In inaginea ta coolerul e pus invers cumpara alt cooler cu tot cu radiatorul din aluminiu plus pasta termoconductoare si apoi pune-l la loc si o sa ai o temp constanta la proc asa risti sa bulenti procesorul eu am 2 coolere pe radiator daca trece de 50 de grade schimbal ca iti arde proc nu isi mia face treaba calumea coolerul

| Broadband explică:

Mai bine il las asa ca mie sa nu stric ceva pe acolo.

| Broadband explică:

Imaginea e luat de pe net ca sa va arat cum arata coolerul. vroiam sa vad daca e normal sunetul. deci nu am probleme cu el doar ca ma dispera sunetul.

| Dragotta a răspuns:

Vemtilatorul cand se invarte vibreaza.SI vibratia di se pune pe procesor. TU cand pui mana pe el iei vibratia.(practic) pune ceva acolo sa absoarba vibratia ca un burete(nu-s ironic)