| True Blood a întrebat:

Hey TPU!
Am cateva intrebari pentru voi la care sper ca voi gasi raspunsuri!
Am un telefon nokia 7210 supernova, iar de la un timp a inceput sa mi se stinga (bateria fiind incarcata), iar daca vreau sa il aprind trebuie sa stau 10 minute (se stinge imediat dupa ce vreau sa il prind).

1. Ce credeti ca are?
2.Cum pot rezolva aceasta problema?
3. Daca il duc la servis (este in garantie) trebuie sa pletasc ceva?
4.Nu mai gasesc foaia de garantie. Este separat sau este pusa alaturi de contract?

Dau funda pentru cine imi raspunde la intrebari foarte bine!

Tnx`!

1 răspuns:
| sinblade27 a răspuns:

Sa le luam la rand. problemele de restart la Nokia apar din doua motive unu ori bateria nu mai are capacitatea de a tine telefonul aprins( unu sau mai multi acumaltori interni sunt in scurt ) ori ai o problema de soft. 2 cel mai bine testeaza cu o alta baterie sa vezi daca iti face la fel daca da du-l la service pentru o resoftare
fara foaie nu se asigura garantia de obicei e pusa in cutie cand ai cumparat tel