| Alexa_3478 a întrebat:

Hey TPU!

Am cateva intrebari pentru voi la care sper ca voi gasi raspunsuri!

Am un telefon nokia 7210 supernova, iar de la un timp a inceput sa mi se stinga (bateria fiind incarcata), iar daca vreau sa il aprind trebuie sa stau 10 minute (se stinge imediat dupa ce vreau sa il prind).
Mai am o problema. cand am vrut sa imi incarc telefonul mi s. a rupt din interiorul telefonului chestia aia care intra in incarcator. si acum nu mai pot sa il incarc.

1. Ce credeti ca are?

2.Cum pot rezolva aceasta problema?

3. Daca il duc la servis (este in garantie) trebuie sa pletasc ceva?

4.Imi poate repara si aceasta aceasta chestie?

Dau funda pentru cine imi raspunde la intrebari foarte bine!

Tnx`!

1 răspuns:
| Elle_1658 a răspuns:

Pai daca inca mai e in garantie dul la magazinul de unde ti`l l`ai luat si pozte ti`l schimba daca nu dul la un service (succeswinking )