| Wassup a întrebat:

Am mai pus intrebare asta dar nu mi s-a raspuns clar asa ca o mai pun odata.In orice program intru chiar si in alea din control panel imi zice ori``application not found`` ori imi apare open with si trebuie sa aleg un program cu care sa se deschida, ceea ce nu pot face la toate(exemplu alea din control panel si acelea ``. exe``)la cele exe dau run as administrator si merge dar totusi nu-mi place sa dau intr-una run as administrator.Mentionez ca mi-m instalat windowul azi. Dau FUNDA aceluia care ma ajuta cu adevarat.

7 răspunsuri:
| cksajbkb a răspuns:

Ba pai nu ti-ai instalat programele de baza cum ar fi winampul pentru a putea asculta muzica, bs playerul pentru a putea viziona filme, antivirusul pentru a proteja calculatorul de virusi sunt mai multe programe care daca nu sunt instalate nu poti deschide anumite fisiere uite aici un site care iti arata ce trebuie sa descarci si de unde (gratis)http://www.giz.ro/......ter-2975/, sper ca te-am ajutat!

| Wassup explică (pentru cksajbkb):

Nu e bun linkul.Si cand aveam winowsu cu toate programele instalate tot nu mergea, deci nu cred ca e din aceasta cauza.

| recond9 a răspuns:

Recomand un antivirus (Bitdefener 2011 e cel mai bun ), pentru ca am avut si eu problema asta.Ii dai un scan si il lasi sa curte tot...Nah daca nu merge cred ca vei mai trebuie sa iti pui din nou windowsul...dar apropo ce windows ai?

| Wassup explică (pentru recond9):

Am winows 7.Maine o sa incerc acasta metoda si iti pun daca a mers,

| Wassup explică (pentru recond9):

Am windows 7.Maine incerc aceasta metoda si iti spun daca a mers

| recond9 a răspuns (pentru Wassup):

Bine.Bafta si vezi ca Bidifender este gratis big grin stii tu cum...

| Wassup explică (pentru recond9):

Poti sa-mi dai un link ca am cautat si nu am gasit?