| InGERfaraNOr a întrebat:

am mare nevoie de ajutor! Am scos cardul SD de pe telefon si l-am bagat in tableta. Am intrat la fisiere si am vazut ca mi-au disparut foarte multe fisiere. Ce ma intereseaza mult sunt fotografiile. Aveam foarte multe si vreau sa le recuperez macar pe ele daca restul fisierelor nu se poate. P.S. Dupa ce am vazut cate fisiere au disparut am bagat cardul in mobil sa vad daca imi apar la loc dar tot nu au aparut chiar daca am stins si aprins telefonul si am scos cardul si reintrodus. Fundaa

4 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Incearca si tu cu un program de recuperat poze. Dar partea proasta e ca in general aceste programe merg doar pe pc/laptop. Adica telefonul nici macar nu ti-l citeste.
Dar incearca. Oricum nu inteleg ce s-a intamplat..nu era normal sa ti se stearga. Trebuie sa se fi dus ele undeva. Sti ca telefonul are mai multe memorii. Sigur erau pe SD?

| InGERfaraNOr explică (pentru Kriss96):

Da, erau pe SD dar am vorbit cu cineva care se pricepe si mi-a aratat ca s-au salvat in folderul LOST.DIR in alt format si nu le mai citeste telefonul. O sa le recuperez cu un program pe pc.

| manuel72 a răspuns:

Scoate cardul si cu un card reader sau un adaptor baga-l in calculator.Banuiesc ca ruleaza pe android telefonul tau, asa ca mergi in my computer selectioneaza si deschide cardul de memorie da clic pe folderul android, dupa ce se deschide clic pe com.(numele telefonului). gallery, clic pe cache, clic hires-image-cache.Toate fisierele ce le gasesti in acest folder sunt fotografii pe care le-ai facut, care ti-au fost trimise si pe care le-ai salvat.Le deschizi cu Explorer, Firefox sau Chrome.

| Zuza23 a răspuns:

Se pot recupera cu un program
http://cristianls.ro/......navigator/