| Ghettopenny a întrebat:

Hey TpU! Am nevoie de ajutor. Am niste virusi in calculator si nu stiu cum sa fac sa scap de ei. Am avira. Din cate am inteles este foarte bun si este o versiune recenta. In carantina nu stiu cum sa ii pun. Cine imi poate spune mai detaliat cu ii bag in carantina si cum scap de ei? Va rooog. Help me!

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Iti recomand sa dezactivezi antivirusul temporar si sa faci o scanare full cu kaspersky virus removal tool http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml
daca mai ai dubii dupa sau ceva nu functioneaza cum trebuie iti recomand si combofix http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/ care de asemenea trebuie rulat cu antivirusul dezactivat altfel intra in conflict.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da o scanare cu nod 32 e fb apoi fa-ti un cont limitat si adio virusi

| Caro34 a răspuns:

Ce virusi iti apar la raportul de scanare? Ceva Trojan Horse? Daca DA atunci acela nu merge sa-l mai scoti decat daca se formateaza respectiva partitie si asta trebuie sa o vezi cu un softist fiindca trebuie sa iei tot ce te intereseaza de pe acea partitie fiindca prin formatare se sterge toata partitia respectiva. Virusii sunt in: programe, muzica, chestiile executabile; in documente nu sunt! Mult noroc!

| RAY a răspuns (pentru Caro34):

Virusi nu sunt in muzica fisierele mp3 nu au virusi

| Ghettopenny explică:

Nu este nimic legat de trojan. Un informatician profesionist mi-a spus ca daca vreau sa ma joc un joc si antivirusul nu ma lasa sa il dezactivez teporar. Apoi cand am terminat sa il reactivez. Din greseala am uitat sa il activez si astfel si-au facut aparitia niste virusi prin joculetele surori mele. Ceva gen agent 4482303.