| danielahopes a întrebat:

Heiipuppy dog eyes am nevoie foarte mare de ajutor! am in calculator un virus care se numeste : Genuine Microsoft....si ma tot enerveaza nu stiu cum sa scap de el..imiputeti spune detaliat ce pot face ca sa scap de el? dar fara schimbarea Windousului ca asta nu vreau.sad va rog ajutati`ma dau fundapuppy dog eyes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genuine Microsoft nu este un virus ci un software, este o notificare venita din partea Microsoft cum ca windows-ul tau esta piratat (mai pe romaneste vorbind).
Ai ici un link cu un filmulet care iti arata pasi pe care trebuie sa ii faci pentru inlaturarea lui.http://www.youtube.com/watch?v=Dycy8TTa6QE&feature=related

| danielahopes explică (pentru anonim_4396):

O sa incerc sa scap de el cu ajutorul filmuletului tau de pe youtube, iar daca reusesc iti dau fundahappy

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e un virus. Windows ul tau a incercat sa faca un update si a fost depistat ca este fara licenta. Cel mai bine ar fi sa il reinstalezi si sa nu il mai lasi niciodata sa faca update uri.

Exista si alte posibilitati. Cauta pe net un programel se cheama removeWAT care te va ajuta.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Genuine Microsoft nu este virus, este un soft care efectueaza un test - daca Windows-ul pe care il ai este licentiat sau piratat.

| ashta a răspuns:

Daca tot vrei sa scapi de el fa asa: da click pe bara de START, da click panou de control iar apoi a 2 a icoana care zice adaugare sau eliminare programe 1astepti sa se incarce lista, iar apoi dai click pe programul care vrei sal elimini! bft!