| STeEaaNuuTtTzZz a întrebat:

am nevoie de ajutor
Am un telefon Sony Xperia Z
Când ascult muzică pe Youtube și nu numai atunci, mi se întrerupe brusc și se deschide o fereastra Google spunând că Se asculta. Iar eu nu fac nimic. Nu apăs pe nimic ca să apară ci pur și simplu apare.
Ce pot face să nu mai apară?

2 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

Open Google Now (by pressing and holding the Home button, then swiping up), then swipe in from the left, tap Settings>Voice>"OK Google" Detection, and turn off "From Any Screen" or "Always On." (You can leave "From the Google app" turned on.)

Foarte multa lume zice ca este din cauza castilor la care asculta. Incearca sa schimbi castile ( daca folosesti ) si vezi daca mai face la fel, asta dupa ce ai facut setarile de mai sus.

| STeEaaNuuTtTzZz explică (pentru WxRo):

Mulțumesc mult
Nu cred ca e de la casti, mai am un telefon și ascult cu aceleași căsti. Plus ca nu îmi apare doar când ascult la casti