| StrikyTuddy12 a întrebat:

Am o intrebare simpla. Ce e ala SKYPE?

Răspuns Câştigător
| EdK a răspuns:

Wikipedia spune: Skype (AFI: [ˈskaɪpi] sau și [ˈskaɪp]) este un software gratuit, ce permite utilizatorilor să efectueze convorbiri telefonice cu video prin Internet, utilizând tehnici din familia Voice over IP (VoIP). Apelurile spre alți utilizatori Skype sunt gratuite, indiferent de orașele și țările de unde se vorbește, în vreme ce apelurile la telefoanele obișnuite analogice din rețeaua clasică (fixă) sunt de obicei contra cost. Calitatea acustică și video a convorbirii este de obicei foarte bună. Funcționalități adiționale gratuite: telefonie video, mesagerie instantă de tip chat, transfer de fișiere, conferințe telefonice și conferințe video. În septembrie 2011 Skype avea 929 de milioane de utilizatori.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

E un fel de sex-machine virtual!
http://www.skype.com/intl/en/home

| loveisfreedom a răspuns:

Skype este tot un program ca messengerul si este renumit pentru calitatea convorbirilor la microfon.

| Iordache_Amelia_1995 a răspuns:

Ete un site de socializare, la fel ca facebookul
Primesc funda?