| Aretyyyy a întrebat:

Hey tpu.....Am o intrebare :
Vreau sa imi mai adaug GB de RAM la laptop si nu stiu cati GB de RAM imi mai pot adauga si nu stiu nici ce fel de GB de RAM imi trebuie (adica de la ce firma).....si apropo i-as putea pune singur acasa?
Specificatii : Laptop Toshiba Satellite, 2 GB de RAM, Procesor Intel Core 2 Duo, 1.50 GHz 1.50 GHz, 32 de bit, Windows Vista...Dau funda si raspund la intrebarile din comentarii (raspunsuri)

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Laptop Toshiba Satellite este prea putin ce ai spus. Sunt mai multe modele. Ar trebui sa scrii inca o litera si ceva cifre. Vezi pe eticheta de pe spate. Apoi putem discuta.

| Aretyyyy explică (pentru Salontanul):

Am să mă uit și am să îți dau informațiile.

| Juper a răspuns:

Poti face asta eu credam ca nu poti sa adaugi RAMI laughing

| Aretyyyy explică (pentru Juper):

Mi-ai fost de mare ajutor să ști...

| RAY a răspuns (pentru Aretyyyy):

E un laptop foarte slabut, cel putin cpu e extrem de slabut, memoria ram as recomanda inca 2 gb ram, un ssd, asta e maximul care poti face, ca degeaba adaugi mult ram daca ai cpu slab, as recomanda windows 7 pe 64 de bites daca mai adaugi 2 gb de ram sau tot pe 32 daca nu adaugi inca 2gb ram, personal as cumpara unul nou, dar in fine

| Aretyyyy explică (pentru RAY):

Deci ce ar trebui să mai achiziționez la laptop că să meargă cât de cât mai bine? Și apropo aș putea să fac asta acasă?

| Juper a răspuns (pentru Aretyyyy):

Normal laughing) mai degraba tu mi ai fost de ajutor