| PiatrăAscuțită a întrebat:

Hey,TPU! Am o intrebate,daca am stins P.C.-ul si boxele si monitorul,dar nu l-am scos din priza, si incepe sa tune si sa fulgere se poate arde unitatea? FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Binenteles, pentru ca nu l-ai scos din priza! Si se poate arde cand fulgera! Nu este nevoie sa fie pornit... daca e in priza se poate arde!

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Mitbig grina se va arde garantat.
Realitatebig grinepinde de noroc și de cum îs liniile electrice poziționate. Dacă îs subterane nu văd cum ar putea fi trăzinite, dar dacă sunt aieriene ar fi șanse.Mai degrabă se poate prăji de la supratensiunile de pe rețea decât de la asta, darcum precauția previne distrugerea, e mai bine scos din priză.Eu nu am avut probleme pe furtună, și stau la bloc.Succes

| nutepriveste21 a răspuns:

Se poate arde dar probabilitatea e destul de mica.

| Beretta a răspuns:

Cel mai indicat este sa il scoti, nu de unitate deoarece il protejeaza sursa, mai mult de boxe si monitor, mi-am bulit un monitor mai demult(unul CRT) si de atuncia m-am lecuit, desi daca stai intr-un oras decent nu ar trebui sa iti faci prea multe griji + ca poti sa iti cumperi prelungitoare cu protectie

| CartofiorDulce a răspuns:

Da

| Tess a răspuns:

Ciao. Trebuie scos din priză, musai. Baftă.