| 11Marius11 a întrebat:

de la un timp, adica..mai bine spus 2-3 zile priza in care am bagata, specific, doar unitatea nu si monitorul sau boxele sfaraie cand pornesc pc-ul. De la ce poate fi? Priza se suprasolicita? Care este motivul? Inainte nu mi se intampla asta, iar cand sfaraitul devine puternic pc-ul se restarteaza. P.S: Nu sunt urme ca priza sau cablul de la unitate se topeste.

5 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

Probabil că ai contact imperfect, străngei firele de la priză şi dacă îți mai face schimbo...o zi bună

| 11Marius11 explică (pentru Sarcopt):

Si eu m-am gandit la asta.
Dar..se incinge foarte tare si face si o flama..tot d'asta o fi?

| Sarcopt a răspuns:

Da, cel mai bine ar fi să o schimbi ca să fi sigur

| 11Marius11 explică (pentru Sarcopt):

Si am uitat sa mentionez, prima data cablul de la unitate era conectat la prelungitor si apoi prelungitorul in priza. Am incercat si fara prelungitor, acelasi rezultat. Am schimbat si slotul, degeaba (are 2 sloturi priza)

| Sarcopt a răspuns:

Probabil lamelele sunt slăbite şi fac flamă, nu mai conecta PC pănă nu o schimbi