| ItDoesntMatter01 a întrebat:

am o problema : mi-am luat un telefom cu wifi dar nu pot sa-mi fac o retea wireless la pc {am router }. dau la control panel > network and internet > network and sharing >center set up a new connection or network si nu-mi apare set up a wireless and hoc... pot sa download-ez cv si sa fac o retea wireless?

3 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Daca ai router cu wifi.vezi ca trebuie sa ai un buton undeva, unde scrie wifi.si apasa-l..la mine asa e.
si dupa ce l-ai apasat. dupa conecteaza-te si baga parola daca ai.

| ItDoesntMatter01 explică (pentru davidtm):

Nu am buton, eu vb ca era cv acolo la network si pute-ai face

| AlexVizitiu a răspuns:

Pai trebuie sa vezi ce tip de router ai si sa cauti pe net cum sa setezi o conexiune wireless{sau poti cauta in manualul pe care l-ai primit odata cu routerul}.In cele mai multe cazuri trebuie sa accesezi un site special al producatorului in care va trebuii sa setezi numele, parola si inca alte cateva chestii. Sper ca te-am ajutat.