| Ghizdeanu_Andrei_1989 a întrebat:

am si eu o intrebare, care sunt niste setari bune pentru a face overclock la un pc :1060 3gb i5 3300,8gb ram?

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Overclock-ul nu se face asa dupa ureche sau dupa ce-ti spune X si Y. Trebuie sa-l faca cineva care se pricepe.
Depinde, nu e la fel la toate procesoarele, nici macar la acelasi model, pentru ca difera MOBO, memoria RAM, etc. Eu zic sa nu te joci cu OC, oricum daca il faci pentru jocuri nu vei simti absolut nici o diferenta.